کوچ ملخ‌های صحرایی از ایران

شناسه خبر: 180966 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸, ۰۶ : ۱۲ : ۰۰
کوچ ملخ‌های صحرایی از ایران
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه ملخ‌های صحرایی، ایران را به مقصد هند و پاکستان ترک کردند، گفت: کوتاهی عربستان در مبارزه با این ملخ‌ها مشخص شد و فائو نیز این امر را تایید کرد.
۵۵آنلاین :

محمدرضا میر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه خوشبختانه هجوم آفت ملخ صحرایی به کشور به پایان رسیده است، گفت: فاز اول این ریزش به اتمام رسیده است.
وی با بیان اینکه مقصد اصلی این ملخ‌ها، هندوستان و پاکستان است، افزود: این ملخ‌ها ایران را به مقصد این دو کشور ترک کردند و در دی و بهمن ماه، دوباره به کشور ما برمی‌گردند و فاز بعدی حمله آنها آغاز می‌شود. سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور اضافه کرد: هر چقدر کشورهای عربی مانند عربستان، یمن و عمان، با این ملخ‌ها مبارزه خوبی انجام ندادند و کشور ما را درگیر کردند، ما مبارزه خوبی با آنها داشتیم و کشورهای هند و پاکستان کمتر درگیر خواهند بود و به این ترتیب هر چقدر این دو کشور خوب مبارزه کنند، در دی و بهمن ماه چالش کمتری خواهیم داشت. میر با اشاره به اینکه ۵۹ کشور دنیا درگیر مبارزه با این ملخ‌ها هستند، گفت: ما در سطحی معادل ۷۴۲ هزار و ۱۳۷ هکتار، با این آفت در ۹ استان جنوبی کشور مبارزه کردیم؛ به نحوی که تعداد ریزش‌ها تا حدود ۱۰ روز قبل که آخرین ریزش اتفاق افتاد ۱۷۳ مورد بوده است. وی ادامه داد: درحال‌حاضر نیز مبارزاتی که انجام می‌شود، با پوره‌های این ملخ‌ها و نسل‌های بعدی آنها است. میر درباره ۲۰ میلیارد تومان اعتباری که قرار بود برای مبارزه با ملخ‌ها اختصاص یابد نیز، گفت: ۱۰ میلیارد تومان از این اعتبارات، در اختیار ما قرار گرفت و در مجموع، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با این آفت اختصاص داده شد که در اختیار ما قرار گرفت؛ ضمن اینکه هیات دولت قول داده هر چقدر اعتبار لازم باشد، در این زمینه در اختیار سازمان قرار دهد. وی با بیان اینکه ملخ‌های صحرایی به تولیدات کشاورزی، زراعی و باغی کشور آسیبی وارد نکردند، افزود: خسارت این ملخ‌ها در حد بسیار جزئی بوده است. میر درباره نظر نهایی فائو درباره سهل‌انگاری برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی در مبارزه با ملخ‌های صحرایی و ورود آن به ایران، ادامه داد: فائو تلویحا این مساله را پذیرفت که عربستان در این زمینه کوتاهی کرده و آنطور که باید با ملخ‌ها مبارزه نکرده است؛ بر همین اساس، ما نیز اعتراض خود را در این زمینه اعلام کرده‌ایم؛ اما اینکه چگونه بخواهند با آنها برخورد کنند اطلاعی نداریم.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر