نیروهای نظامی و انتظامی نباید به نفع یا علیه گروهی وارد انتخابات شوند

شناسه خبر: 87800 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵, ۳۹ : ۰۹ : ۰۰
نیروهای نظامی و انتظامی نباید به نفع یا علیه گروهی وارد انتخابات شوند
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است هزینه های انتخاباتی باید حساب شده باشد و پس از آن با شفاف سازی نتایجی که حاصل می‌شود هم روشن و هم دقیق باشد.
۵۵آنلاین :

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است هزینه های انتخاباتی باید حساب شده باشد و پس از آن با شفاف سازی نتایجی که حاصل می‌شود هم روشن و هم دقیق باشد.

داوود محمدی، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های  کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری گفت:‌ خوشبختانه انتخابات متعددی از ابتدای انقلاب تاکنون برگزار شده و در کشور ما هم نظام مردم سالاری دینی حاکم بوده که مبتنی بر رای مردم است.

نماینده مردم تهران در مجلس ابراز کرد: انتخاباتی که تاکنون برگزار شده و در زمینه های مختلف هم مردم با رای خود مشارکت داشتند دارای نکات مهمی است از جمله اینکه نشان داده شده ما در بسیاری از زمان های اساسی و بنیادی به صورت شورایی عمل کرده‌ایم، مانند مجلس شورای اسلامی ، خبرگان و شوراهای شهر  و طبیعی است که در انتخابات هایی که انجام شده ممکن است در برخی از زمان‌ها دقت های لازم به جهت ماهیت کار صورت نگرفته باشد.

وی افزود: برگزاری انتخابات کار گسترده‌ای است و در هیچ جای دنیا نمی توان انتخاباتی را سراغ داشت که با وجود برگزار شدن حرف و حدیثی در آن نباشد، به هر حال گروهی پیروز شده و گروهی ممکن است به نتیجه دلخواه نرسیده باشند اما خوشبختانه انتخابات در کشور ما کمترین اعتراضات را تاکنون داشته است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس اظهار کرد: گاهی اوقات بوده که عده ای سوء‌استفاده کرده و انتخابات را بی جهت زیر سوال برده اند و این امر غلطی است لذا نکاتی که رهبری گوشزد و تاکید کردند بسیار حائز اهمیت است .

محمدی در ادامه اظهار کرد: انتخابات و سلامت آن برای ما مهم است . هم‌چنین نتایجی که حاصل می‌شود، ما به مردم سالاری اعتقاد داریم . آنچه که رهبری اشاره کردند بسیار اساسی ،‌ دقیق و حساب شده است و به موقع این کار صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته هم مواردی وجود داشته و رهبری اگر احساس کردند آن را تاکید و تذکر دادند گفت:‌ممکن است در زمان تبلیغات برای انتخابات نارسایی هایی هم وجود داشته باشد و افرادی که می خواهند تبلیغ کنند زمان لازم را در اختیار نداشته باشند اما لازمه کار آگاهی دادن است و اینکه از ابزارهای مناسب هم استفاده شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه هزینه های انتخابات باید حساب شده باشد گفت:‌ نباید از روش های غلط استفاده کرد و اگر هزینه ای انجام می‌شود شفاف سازی شده و نتایجی که حاصل می‌شود هم روشن باشد .

وی هم‌چنین با اشاره به ممنوعیت ورود نیروهای مسلح در دسته بندی های سیاسی و جناحی اظهار کرد: قطعا سلامت انتخابات در سایه ایجاد امنیتی است که این نیروها ایجاد می‌کنند اما اینکه به نفع یک گروه یا ضرر گروه دیگری وارد شوند امر درستی نیست و در تمام دنیا هم همین گونه است.

محمدی خاطر نشان کرد: طبیعی است نیروهای نظامی و انتظامی نبایستی وارد انتخابات آن هم به گونه ای شوند که به نفع یا علیه گروه دیگری باشد. لذا توصیه ای که رهبری فرموده اند مسلم ، قطعی و پذیرفته شده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفس کاشی‌های «شیخ لطف‌الله» بند آمد

ادامه انتقادها به مرمت گنبد مسجد میدان نقش جهان

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر