نخست وزیر اسبق سوئد با ظریف دیدار کرد

شناسه خبر: 186330 سرویس: گوناگون سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۵۹ : ۲۰ : ۰۰
نخست وزیر اسبق سوئد با ظریف دیدار کرد
«کارل بیلت» نخست وزیر اسبق سوئد و از شخصیت‌های تاثیرگذار در اروپا ساعتی پیش با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌ وگو کرد.
۵۵آنلاین :

محمدجواد ظریف که شب گذشته و در ادامه تور دیپلماتیک خود به هلسینکی سفر کرده است امروز سه شنبه و قبل از دیدار کارل بیلت با «مارگوت والستروم» با وزیر خارجه و با خانم «آن لینده» وزیر تجارت سوئد و مسئول کمیسیون مشترک دیدار و گفت و گو کرد.  
 موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و  بین المللی از جمله برجام، ضرورت تسریع در اجرای سازوکار اینستکس، امنیت منطقه خلیج فارس، یمن و افغانستان از محورهای مطرح شده در گفت و گوهای ظریف با همتای سوئدی اش  بود.
وی امروز همچنین در ضیافت نهاری والستروم همتای سوئدی خود شرکت کرد.
ظریف امروز همچنین قرار است با اریک هونل رئیس شرکت بولک مالک کشتی انگلیسی توقیف شده در ایران دیدار کند و بعد از آن هم در جمع تعدادی از تجار سوئدی حاضر خواهد شد.
وزیر امور خارجه روز گذشته هم در فنلاند با مقامات این کشور دیدار و درباره روابط دوجانبه، مسائل بین المللی و برجام  رایزنی کرد.
ظریف قرار است فردا به نروژ سفر کند.
وی شب گذشته هم اعلام کرد که روز جمعه برای دیدار با "امانوئل مکرون" رئیس جمهوری و "ژان لودریان" وزیر خارجه فرانسه، به پاریس سفر می‌کند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر