معرفی ولخرج‌ترین توریست‌ها در جهان

شناسه خبر: 189525 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
معرفی ولخرج‌ترین توریست‌ها در جهان
سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) براساس ارائه نمودار، آمار ولخرج‌ترین توریست‌های جهان، تعداد گردشگران ورودی بین‌المللی و درآمدهای حاصل از سفر گردشگران در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرده است.
۵۵آنلاین :


براساس نمودار ارائه‌شده در خبرگزاری مهر از گزارش سازمان جهانی گردشگری، چینی‌ها با ۳/ ۲۷۷میلیارد دلار هزینه، ولخرج‌ترین توریست‌های دنیا و بعد از آن آمریکا با اختلاف زیاد با ۲/ ۱۴۴ میلیارد دلار در رده دوم و آلمان ۲/ ۹۴میلیارد دلار، انگلیس با ۸/ ۷۵ میلیارد دلار، فرانسه با ۹/ ۴۷میلیارد دلار، استرالیا با۸/ ۳۶ میلیارد دلار، روسیه با ۵/ ۳۴میلیارد دلار، کانادا با ۳/ ۳۳ میلیارد دلار، کره‌جنوبی ۳۲میلیارد دلار و ایتالیا با ۱/ ۳۰میلیارد دلار جزو ۱۰کشور ولخرج دنیا هستند. براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، اروپا با ورود ۷۱۳میلیون نفر و رشد ۶ درصدی بیشترین ورودی گردشگران را داشته است و خاورمیانه با ۶۰ میلیون نفر و رشد ۴ درصدی کمترین ورودی را دارد. آسیا و اقیانوسیه با ورود ۳۴۵ میلیون نفر و رشد ۶ درصدی، آمریکا با ورود ۲۱۷ میلیون نفر و ۳ درصد رشد که چندان جالب توجه به‌نظر نمی‌رسد و آفریقا با ورود ۶۷میلیون نفر و ۷ درصد رشد در رده‌های دوم تا چهارم این آمار قرار گرفتند.

 براساس این آمار بیشترین گردشگران در قاره اروپا به کشورهای مدیترانه‌ای اروپای جنوبی سفر کرده‌اند که رشدی ۸درصدی داشته و بعد از آن اروپای مرکزی و شرقی و اروپای غربی با ۶ درصد رشد و اروپای شمالی با یک درصد رشد مقصد سفر گردشگران در تورهای اروپایی است. در قاره آسیا و اقیانوسیه، جنوب شرقی آسیا با ۸ درصد رشد بیشترین ورودی، شمال شرقی آسیا با ۶ درصد رشد، جنوب آسیا با ۵ درصد رشد و اقیانوسیه با ۳ درصد رشد کمترین ورودی را داشته است. در قاره آمریکا، آمریکای شمالی با رشد ۵درصدی در رتبه اول قرار دارد آمریکای جنوبی با یک درصد رشد و کارائیب و آمریکای مرکزی با رشد منفی ۲ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.  شمال آفریقا رشدی ۱۰ درصدی و جنوب صحرای آفریقا ۵ درصد رشد داشته و خاورمیانه با ۴ درصد رشد مقصد سفر گردشگران جهان بوده است. براساس این آمار، گردشگران علاقه‌مند به سفر در قاره خود هستند و از هر ۵ گردشگر ۴ نفر در قاره خود سفر کرده‌اند.

براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، درآمد حاصل از گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸، در قاره اروپا ۵۷۱ میلیار دلار با رشدی ۵ درصدی بوده است که در صدر این رده بندی قرار دارد و بعد از آن قاره آسیا و اقیانوسیه با ۴۳۳ میلیارد دلار درآمد و ۷درصد رشد، بر طبق آمار درآمد حاصل از گردشگری در قاره آمریکا تغییری نداشته و آمریکا با ۳۳۳ میلیارد دلار درآمد و بدون رشد، آفریقا با ۳۸ میلیارد دلار درآمد و یک درصد رشد و خاورمیانه با ۷۳ میلیارد دلار درآمد و سه درصد رشد در رده‌های بعدی این آمار قرار گرفته‌اند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر