مدودف: وارد کردن کشورهایی با تنش‌های داخلی به ناتو بسیار خطرناک است

شناسه خبر: 194791 سرویس: سیاست ، گوناگون شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸, ۵۹ : ۲۱ : ۰۰
مدودف: وارد کردن کشورهایی با تنش‌های داخلی به ناتو بسیار خطرناک است
نخست وزیر روسیه گفت، تلاش برای وارد کردن کشورهایی با تنش‌های سیاسی داخلی به ناتو اقدامی بسیار خطرناک است.
۵۵آنلاین :

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در واکنش به سوالی درباره اینکه روسیه درباره تلاش‌ها برای وارد کردن بوسنی و هرزگوین به ائتلاف ناتو چه فکر می‌کند،‌ گفت: می‌بینید که تمامی این تلاش‌ها برای وارد کردن چنین کشورهایی با مشکلات و تنش‌های داخلی سیاسی به این ائتلاف نظامی بسیار خطرناک است.

وی پیش از سفر رسمی‌اش به بلگراد، صربستان گفت: شما درباره بوسنی و هرزگوین، جمهوری صرب بوسنی صحبت می‌کنید اما از کشورهای دیگر هم می‌توان نام برد. چه اتفاقی برای گرجستان دارد می‌افتد؟ و برای اوکراین. این کشورها تنش‌های سیاسی داخلی زیادی دارند.

نخست وزیر روسیه همچنین به این نکته اشاره کرد، کشورش در زمانیکه به دنبال تضمین امنیت ملی است، به منافع خود می‌اندیشد و ادامه داد: ما کشوری بزرگ دارای قدرت اتمی هستیم و برنامه برای ایجاد پایگاه‌های ناتو در مجاورت ما هرگز با خرسندی و رضایت خاطر نمی‌تواند باشد. ما همواره به این مساله واکنش نشان داده و هم به صورت نظامی و هم سیاسی به آن واکنش نشان می‌دهیم.

مدودف همچنین ادامه داد: زمانیکه ناتو تلاش می‌کند تا کشورهای دیگر با مشکلات و درگیری‌های سیاسی داخلی را به سوی خود جذب کند، نخست با توافق درباره ایجاد ائتلاف ناتو مغایر است و دوم اینکه می‌تواند به بروز پیامدهای بسیار ناگوار منجر شود. به همین دلیل است که کشورهای عضو ناتو باید خوب فکر کنند پیش از آنکه چنین تصمیم‌هایی بگیرند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر