نتیجه‌ای یافت نشد.

راز تنهایی یک رییس جمهور

شناسه خبر: 148913 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷, ۲۶ : ۱۲ : ۰۰
راز تنهایی یک رییس جمهور
مقصر این مسئله هم کسی نیست جز حسن روحانی. او آنقدر یکی به نعل یکی به میخ زد که مشخص نشد او بالاخره در کدام زمین بازی می‌کند.
۵۵آنلاین :

مصطفی داننده:

 

با نگاهی به اطرافیان روحانی می‌شود دید که هیچ کس در دولت حاضر نیست خود را خرج روحانی کند و اجازه ندهد تیرهای انتقاد به تن روحانی بنشیند. همه کنار می‌کشند تا روحانی در مرکز سیبل انتقاد ها باشد.

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها تقریبا همه از روحانی گلایه دارند. راست و چپ هم ندارد. راست‌ها این مخالفت را داد می‌زنند اما اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند آرام تر شیخ حسن را نقد کنند.

تقریبا این مسئله در مورد تمام روسای جمهور ایران بی‌سابقه بوده است که هر دو جریان پرنفوذ از رییس جمهور مستقر انتقاد کنند. حالا سوالی که در این میان مطرح می‌شود این معناست که چرا این اتفاق در مورد روحانی افتاده است؟

حسن روحانی در این 5 سال نتوانست یک طبقه حامی را در کشور به نفع خود ایجاد کند. اصول‌گرایان دیگر او را از خود نمی‌دانند و بر این باورند روحانی دهه 90 دیگر روحانی دهه 70 یا 80 نیست. اصلاح طلبان هم بر این باور هستند که او یار قرضی بود که به واسطه آن می‌شد دوباره به قدرت برگشت. اتفاقی که در سال 92 افتاد و در سال 96 تداوم پیدا کرد.

روحانی امروز میان این دو قرار گرفته است. این معنا را حسن روحانی بهتر از هر فرد دیگری می‌‎دانست اما تلاش نکرد برای خود در میان این دو طیف، طبقه حامی ایجاد کند که در روزهای حساس به صحنه بیایند و از حسن روحانی دفاع کنند. حسن روحانی به همین دلیل تنها ترین رییس جمهور ایران است. کسی که نه در نهادهای مختلف طرفداری دارد نه در میان جریان‌های سیاسی.

 

روسای جمهور ایران بعد از بازنگری در قانون اساسی، طبقه‌ای داشتند که از آنها حمایت می‌کرد و هنوز که هنوز از تفکر رییس جمهور مطلوب خود حمایت می‌کنند.

«هاشمی چی»ها هنوزکه هنوز است از دوران هاشمی را بهترین دوران تاریخ جمهوری اسلامی می‌دانند و در آن زمان به هاشمی رفسنجانی لقب « سردار سازندگی» دادند.

اصلاح طلبان هم که حسابی پای کار خاتمی بوده و هستند. «خاتمی چی»ها، از بهترین نمونه طبقه حامی هستند که در تاریخ سیاسی ایران قابل مشاهده است. تقریبا کسی را پیدا نمی‌کنید که با خاتمی کار کرده باشد و از او بد بگوید.

احمدی نژاد هم مخالفان زیادی داشت اما برخلاف حسن روحانی کسانی را داشت که پای کار او بودند حتی حاضر بودند تمام ناسزاها را به جان بخرند تا خم به ابروی احمدی نژاد نیاید. کسانی که هنوز با رییس دولت نهم و دهم هستند و او را منجی ایران می‌نامند.

با نگاهی به اطرافیان روحانی می‌شود دید که هیچ کس در دولت حاضر نیست خود را خرج روحانی کند و اجازه ندهد تیرهای انتقاد به تن روحانی بنشیند. همه کنار می‌کشند تا روحانی در مرکز سیبل انتقادها باشد.

مقصر این مسئله هم کسی نیست جز حسن روحانی. او آنقدر یکی به نعل یکی به میخ زد که مشخص نشد او بالاخره در کدام زمین بازی می‌کند. حسن روحانی همیشه دو راهنمای ماشین دولتش روشن بود و معلوم نشد او بالاخره به کدام سمت می‌خواهد بپیچد.

تقریبا گلایه‌های او به خاطر تنهایی‌اش قابل قبول نیست چون خود حسن روحانی عامل این تنهایی است. کسی که خودش را از همه محروم می‌کند نمی‌تواند انتظار داشته باشد در روزهای بحرانی دستی برای کمک به دستش دراز شود.

روحانی تنهاست چون فکر می‌کرد می‌تواند به تنهایی کشتی که بر آن سوار است را هدایت کند، استراتژی که به نظر می‌رسد کشتی که روحانی بر آن سوار است را به ساحل امن نخواهد رساند.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ ۱۰:۳۷
روحانی تنهاست چون به فاصله یک سال از انتخاب مجددش هیچ وعده ای نمونده بود که بتونه عملی کنه و تمام وعده هاش پودر شدن و تمام دست آوردهای دولت قبلیش رو نابود کرد. وقتی با قاطعیت بیشتری نسبت به دولت اولش رای آورد بعد ۲ ماه فشار از طریق بقیه نهادها مواضعشو کامل تغیبر داد.
روحانی مردمی که بهش رای داده بودن و اعتماد کرده بودن رو تنها گذاشت و رفت سمت افرادی که مردم برای مخالفت با اونها بهش رای داده بودن. مردم هم اونو تنها گذاشتن. مردمی که حاضر بودن پشتش وایستن تا روحانی دست اونایی که به هیچ احدالناسی پاسخگو نبودن و برای همه کشور خط و نشون میکشیدن رو کوتاه کنه. ولی روحانی باهاشون سازش کرد و تسلیم خواسته هاشون شد.
مردم ته تنها روحانی رو تنها گذاشتن که اصلاح طلب ها هم دیگه پایه مردمیشونو تا حد زیادی از دست دادن.
27 24 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر