رئیسی: گزارشگران فساد تشویق خواهند شد

شناسه خبر: 181398 سرویس: سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸, ۵۵ : ۲۳ : ۰۰
رئیسی: گزارشگران فساد تشویق خواهند شد
رئیس قوه قضاییه می گوید: تلاش داریم در اجرای منویات رهبری، زمان دادرسی را کوتاه و احکام متقن صادر کنیم و نظام دادرسی را ارتقاء ببخشیم.
۵۵آنلاین :

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه در بیست و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور، اظهار کرد: در مفاهیم دینی ما بعد از توحید شاید هیچ مفهومی گسترده‌تر و فراتر از عدالت نباشد. در همه حوزه‌ها عدالت مفاهیم گسترده‌ای دارد، سخن در عدالت اثباتی و اجرای عدالت است.

وی با بیان اینکه در راس نظام اسلامی امام عادل است، گفت: براساس قانون اگر ملاکی را برای اجرای عدالت تعریف کنیم، به نظر می‌رسد بهترین ملاک در اجرای عدالت توافق بر اجرای قانون است.

رئیسی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در این چهل سال، اقدامات بسیاری انجام شده و ترسیم گام دوم انقلاب اسلامی در بیانیه رهبری است.

وی خاطرنشان کرد: زیبنده نظام اسلامی اجرای عدالت در همه حوزه‌هاست و فساد چه خرد و چه کلان زیبنده جمهوری اسلامی نیست، برای مبارزه با فساد باید زمینه‌های فسادزا از بین برود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در همه برنامه‌های توسعه بر کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد تاکید شده است، تصریح کرد: افزایش نقدینگی در کشور موجب مشکلاتی است. این نقدینگی اگر به سمت دلالی برود، مانند سیل بنیان کن در همه حوزه‌ها مشکل ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: امروز در نظام مدیریت کارآمدترین نظام کنترلی، خود کنترلی است و نقش شما در این میان بسیار مهم است.

رئیسی بیان داشت: گزارشگران فساد باید در جامعه مورد تشویق قرار بگیرند و ما به همکارانمان در قوه قضاییه بر این مطلب تاکید کردیم. شما نیز در حوزه‌های خود درباره گسترش معروف‌ها و نهی از منکر‌ها فعال باشید.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت، توام با نظارت است، گفت: مدیران بر مجموعه‌های خود نظارت کنند و ما نیز در قوه قضاییه در اجرای منویات رهبری و آنچه در گام دوم بیان فرمودند، تلاش داریم زمان دادرسی را کوتاه و احکام متقن صادر کنیم.

رئیسی با تاکید بر موضوع امیدآفرینی در بین مردم تصریح کرد: به همکارانمان تاکید کرده ایم که دستگاه قضایی باید جایگاهی مردمی، انقلابی، کارآمد و ضد فساد باشد.

وی گفت: جامعه اسلامی زیبنده این میزان جرم و پرونده نیست و باید همه بخش‌ها در کاهش این موضوعات فعال باشند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به نقش علما و ائمه جمعه در حقوق عامه گفت: در زمینه تذکر، انذار و تبشیر شما نقش موثری دارید. در مورد آن دسته از پرونده‌ها که می‌توان از طریق کدخدامنشی و ریش سفیدی مشکل آن‌ها را حل کرد، شما نقش تاثیرگذاری دارید؛ از جمله در پرونده‌های اختلافات خانوادگی و مالی ریش سفیدان را در این رابطه هدایت کنید.


منبع : پارسینه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

تعلل دولت در مقابله با يک فساد

مدت‌هاست مسئله تعارض منافع به‌عنوان زمینه اصلي بروز انواع مفاسد مورد توجه واقع شده است؛

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر