دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه مستقل ندارند

شناسه خبر: 183510 سرویس: جهان ، اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸, ۵۳ : ۰۴ : ۰۰
دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه مستقل ندارند
یک نهاد آلمانی اعلام کرد که نزدیک ۶۵۰ هزار نفر در این کشور سقفی از آن خود برای زندگی و خواب ندارند.
۵۵آنلاین :

به نقل از دویچه وله،کارگروه فدرال "حمایت از افراد فاقد مسکن" در آلمان می‌گوید نزدیک 650هزار نفر در این کشور سقفی از آن خود برای زندگی و خواب ندارند. 48هزار نفر از این عده، خیابان‌خواب و بی‌خانمان هستند. 

رقم 650هزار نفر شامل همه کسانی شده که در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقتی زندگی می‌کنند.  نیمی از این افراد، پناهجویانی هستند که در مراکز مخصوص پذیرش به سر می‌برند. با کسر این گروه، می‌توان گفت که در سال 2017 حدود 275هزار نفر  در آلمان جایی برای سکونت نداشته‌‌اند.

کار گروه فدرال "حمایت از افراد فاقد مسکن" می‌گوید: «سه چهارم افراد بی‌مسکن در آلمان را مردان تشکیل می‌دهند. بی‌خانمان‌ها و خیابان‌خواب‌ها نیز عمدتا از کشورهای دیگر اروپایی به خصوص از شرق اروپا آمده‌اند.» 

ورنا روزنکه، مدیر کارگروه می‌گوید پایه آمار اخیر، وضعیت مسکن در ایالت نوردراین وستفالن بوده که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است: «اما نمی‌توان این الگو را تعمیم داد بلکه باید پذیرفت که تعداد افراد بدمسکن یا فاقد مسکن 15 تا 20درصد بالاتر رفته است.»

خانم روزنکه از "تثبیت فقر" و عرضه ناکافی واحدهای ارزان و دولتی به عنوان دلایل اصلی این واقعیت نام می‌برد. او می‌گوید لازم است سالانه 80 الی 100هزار واحد مسکونی دولتی و دستکم 100هزار آپارتمان تعاونی ارزان، برای افراد کم درآمد و بی‌بضاعت ساخته شود.

به تازگی اتحادیه سراسری سازندگان املاک و مستغلات آلمان اعلام کرده که تنها نصف پول مورد نیاز برای ساخت و ساز خانه‌های استیجاری جدید را در اختیار دارد. چنین بودجه‌ای، برای احداث واحدهای ارزان دولتی کفاف نمی‌دهد.

"انستیتو اقتصاد آلمان" می‌گوید یک چالش بزرگ در کشور این است که  شهرهای بزرگ با رشد جمعیت و کمبود مسکن روبرو هستند و شهرهای کوچک و شهرستان‌ها مازاد عرضه دارند و واحدهای مسکونی خالی روی دست مالکان مانده‌اند.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

قهرمانان تقلبی

نگرانی اسکورسیزی همین یک جمله است: نباید تسخیر فیلم های مارول شویم.

آلودگى هوا ؛ مهمان هميشگى فصول سرد سال

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ضخامت لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر