دمای تهران به زیر ۲۰ درجه رسید/کاهش دما در برخی نقاط کشور

شناسه خبر: 189186 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸, ۵۸ : ۱۲ : ۰۰
دمای تهران به زیر ۲۰ درجه رسید/کاهش دما در برخی نقاط کشور
دما در پایتخت به زیر ۲۰ درجه کاهش پیدا کرد و در بسیاری از استان‌های نیمه شمالی کاهش دما ملموس است
۵۵آنلاین :

​محمد اصغری امروز به افزایش روند کاهش دما اشاره کرد و گفت:​ حداقل دما در پایتخت به زیر ۲۰ درجه رفت و در بسیاری از استان‌های نیمه شمالی کشور این کاهش دما ملموس است.
وی تاکید کرد: صیفی کاران برای جمع آوری محصولات خود امروز فرصت دارند.

اصغری با اشاره به ادامه بارش‌ها در سواحل دریای خزر گفت:​ پدیده رگبار، ​رعد و برق را در آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل داریم و احتمال طغیان رودخانه‌ها در این مناطق وجود دارد. به همین دلیل از اطراق در اطراف مسیل‌ها باید چشم پوشی کنید.

اصغری افزود: در ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، ​تهران و سمنان هم بعد از ظهر امروز همین وضعیت حاکم است، به همین دلیل برف پاک کن خودروها باید برای رفت و آمد در این مسیرها بازبینی شود.
کارشناس هواشناسی با اشاره به پدیده رگبار در شمال شرق کشور گفت:​ از عصر امروز در خراسان شمالی و بخش‌هایی از خراسان رضوی مثل دره گز، چناران، قوچان و توابع مشهد مقدس رعد و برق ایجاد می‌شود.
اصغری همچنین درباره وضعیت آب و هوای نیمه جنوب کشور توضیح داد:​ در جنوب تهران، بخش‌هایی از استان مرکزی، قم، شمال اصفهان و یزد از عصر امروز وزش باد، گرد و خاک وجود خواهد داشت، این وضعیت تا حدودی در خوزستان و ایلام هم وجود دارد و هوای استنشاقی در ایلام تا حدودی از استاندارد خارج می‌شود. همین وضعیت در مناطقی از کردستان و غرب کرمانشاه هم وجود دارد.
وی تاکید کرد:​ غبار تا حدودی در بوشهر هم دیده می‌شود. احتمال دارد آب‌ها در مناطق شرقی تنگه هرمز، اطراف جاسک و سواحل دریای عمان تا حدودی مواج شود. قایق‌های موتوری، سبک و صیادی باید با احتیاط از این مناطق عبور کنند.
کارشناس هواشناسی با اشاره به روند افزایش دما در شرق کشور گفت:​ زاهدان و بیرجند نسبت به دیروز بیشترین افزایش دما را داشتند. کاهش دما از امشب با خیزش گرد و خاک در مناطقی مثل زابل، نهبندان، ​هامون و مرز کرمان ایجاد می‌شود. شب هنگام و فردا برای عبور با خودرو در این مناطق باید احتیاط شود.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر