جانشین وزیر دفاع کشور: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است

شناسه خبر: 186801 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸, ۲۵ : ۰۳ : ۰۰
جانشین وزیر دفاع کشور: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است
تقی‌زاده گفت بخشی از توان موشکی این کشور به دلایل امنیتی رسانه‌ای نشده است.
۵۵آنلاین :

قاسم تقی زاده، جانشین وزیر دفاع روز جمعه در مشهد گفت: «در حد تهدیدات، موشک می‌سازیم و فعلا می‌دانیم تهدیدهای ما تا ۱۸۰۰ کیلومتر است، اما دقت اصابت را بالا بردیم؛ گذشت زمانی که شهاب۱ را تولید می‌کردیم، امروز موشک‌های بسیار دقیق داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم.»

برنامه موشکی ایران در نزدیک به سه دهه گذشته با وجود تحریم‌های بین‌المللی به شدت توسعه یافته است. این برنامه و به‌ویژه آزمایش موشک‌های بالستیک و ماهواره بر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی، واکنش منفی ایالات متحده و بسیاری از قدرت‌های اروپایی را در پی داشته است. با این حال ایران تاکید می‌کند برنامه موشکی این کشور صرفا جنبه دفاعی دارد.

آقای تقی زاده با تاکید بر توانایی‌های داخلی ایران در تولید و توسعه فناوری‌های نظامی و به‌ویژه فناوری موشکی سامانه‌های جدید موشکی این کشور را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: «نه تنها مهندسی معکوس حتی الگو برداری نیز نیستند، فقط طراحی داخلی و ایده داخلی است و چرخه کامل ایده تا محصول توسط سازندگان کوچک و بزرگ در سطح ملی صورت می‌گیرد.»

ایران روز چهارشنبه سامانه دفاع موشکی «باور ۳۷۳» را رونمایی کرد. رسانه‌های ایرانی می‌گویند این سیستم دفاع موشکی، از سامانه اس۳۰۰ روسیه پیشرفته‌تر است و شباهت‌هایی با سامانه اس۴۰۰ هم دارد.

ایران بر اساس مفاد قعطنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مجاز به تولید و توسعه موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای نیست.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر