نتیجه‌ای یافت نشد.

به راستی موفقیت چیست؟وچه اصولی دارد؟

شناسه خبر: 169329 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اجتماعی ، گوناگون ، سبک زندگی دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۲ : ۰۰
به راستی موفقیت چیست؟وچه اصولی دارد؟
موفقیت امری اکتسابی است که با تلاش و پشتکار هر فرد به دست می آید و همانند هر کار دیگری دارای اصول و قوانین مربوط به خود است و بسیاری از افراد موفق با رعایت این اصول و قوانین راه موفقیت را برای خود هموار ساخته اند.
۵۵آنلاین :

علی گیلوری

 

 

همه ی ما زندگی را به گونه ای متفاوت از سایرین می بینیم و معنی می کنیم و به همان نسبت دیدگاه‌های هر یک از ما نیز از موفقیت متفاوت و متغیر است. شاید یک تعریف کلی این باشد ،رسیدن به خواسته های درونی،ولی همانند تمام مفاهیمی که در آن ذهن بشر و اراده او دخیل است موفقیت نیز تعاریف بیشماری به خود اختصاص داده است، موفقیت می‌تواند انجام بهترین کار ممکن توسط هر کسی در حوزه مورد نظرش باشد و یا اهداف صحیح یک حوزه خاص، می توان موفقیت را داشتن محلی تعریف کرد که به آن خانه می گوییم و حتی می تواند باور توانستن باشد، باور اینکه شما قادر هستید به هر چه می‌خواهید و به آن اعتقاد دارید دست یابید.

اکثریت مردم حس فوق العاده خوب و مثبتی نسبت به موفقیت داشته و همینطور تصویری از موفقیت در ذهن شان شکل می گیرد ،که آن ها غالباً چیزهای مادی مثل: ماشین مدل بالا، خانه خوب ،ثروت و چیزهایی از این قبیل است ،البته که موفقیت شامل این موارد هم می شود ولی در کل موفقیت چیزی فراتر از موارد مادی و فیزیکی جهان است. 

اما به راستی تعریف موفقیت چیست ؟و برآیند این تعاریف گوناگون از موفقیت چه چیزی است؟در یک کلام و خلاصه می توان تعریف کامل و زیبایی از موفقیت ارائه داد که مورد اتفاق نظر اکثریت انسان های موفق نیز می باشد. موفقیت عبارت است از( خوشحال بودن و حال خوب داشتن) 

در هر جایی که هستید در هر رشته ای که هستید و در هر شرایط و هر سن و در هر وضعیت مالی و جسمی و در هر جایی از این کره خاکی شما وقتی موفق هستید که خوشحال باشید، و پیشرفت در زندگی شغلی و شخصیتان به شما احساس مثبت بودن منتقل کند و باعث خوشحالی شما شود تجربه این حس یعنی شما موفق هستید ،پس تمامی این امور مادی به‌تنهایی معنی موفقیت نمی تواند باشد تا زمانی که شما احساس مثبت و خوشحالی نداشته باشید،اما اگر داشتن هر کدام از آن ها در وجود شما سر زندگی و حال خوب ایجاد کند قطعاً شما یک انسان موفق اید.

موفقیت امری اکتسابی است که با تلاش و پشتکار هر فرد به دست می آید و همانند هر کار دیگری دارای اصول و قوانین مربوط به خود است و بسیاری از افراد موفق با رعایت این اصول و قوانین راه موفقیت را برای خود هموار ساخته اند.

 این قوانین و اصول هفت گانه عبارتند از؛

1.قانون انگیزه: هرگز فراموش نکنیم هر حرفی که میزنیم و یا هر کاری که انجام می‌دهیم ناشی از تمایلات درونی و خواسته های ماست، در واقع ندای درونی است بنابراین برای رسیدن به موفقیت باید انگیزه های خود را مشخص کنیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی اصولی به هدف های مورد نظر خود برسیم.

2.قانون انتظار: مهمترین عامل در قانون انتظار داشتن اعتماد به نفس است، اگر با اعتماد به نفس کامل انتظار وقوع چیزی را در جهان اطراف خود داشته باشید، شک نکنید که آن چیز حتماً اتفاق خواهد افتاد اگر مقداری به رفتار و اعمال خود توجه کنید متوجه خواهید شد که همیشه هماهنگ با انتظارات خود عمل می‌کنید و این انتظارات بر رفتار و چگونگی برخورد شما با اطرافیانتان تاثیر می گذارد و در واقعیت نمود پیدا می کند.

3.قانون تمرکز: تمامی افراد موفق تمرکز را به عنوان یک عامل مهم در موفقیت خود معرفی می کنند، هر چیزی که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر می کنید در زندگی واقعی شکل خواهد گرفت و گسترش پیدا می کند، بنابراین بهتر است که فکر خود را بر روی چیزهایی متمرکز کنید که نقشی مثبت در زندگیتان داشته و واقعا می خواهید به دست بیاورید و تفکرات مخرب و منفی را از خود دور کرده و با تمام وجود بر روی خواسته های واقعی زندگی تان تمرکز کنید.

4.قانون عادت: حداقل ۹۵ درصد از کارهایی که به صورت روزانه انجام می دهیم از روی عادتمان است، پس پرورش دادن عادت هایی که موجب موفقیت ما در زندگی می شود کار دشواری نیست و باید با تمرین و تکرار آگاهانه، عادت هایی که ما را به موفقیت نزدیک می کنند را انجام دهیم و آن ها را به رفتارهای غیر ارادی و روزمره خود تبدیل کنیم.

5.قانون انتخاب: زندگی ما نتیجه انتخاب هایی است که ما تا این لحظه از عمرمان انجام داده ایم، انسان همیشه در انتخاب افکار خود آزاد بوده است و این باعث شده که کنترل کامل زندگی و تمامی آنچه که برایمان اتفاق می‌افتد در دست خودمان باشد و به دلیل این که انتخاب های امروز ما تعیین کننده ادامه راه زندگی فردای ماست باید آن ها را آگاهانه و با قدرت انجام دهیم تا نتیجه مطلوب خود را بگیریم.

6.قانون تفکر مثبت: برای رسیدن به موفقیت و شادی تفکر مثبت امری ضروری است شیوه تفکر شما نشان دهنده اعتقادات و انتظارات شماست تفکر مثبت علاوه بر تأثیر بر روی زندگی موجب سلامتی جسمی نیز خواهد شد افرادی که افکار مثبت را در خود پرورش می دهند، شاداب تر پر انرژی تر و قوی تر از دیگران هستند.این گونه افراد برای تمامی مراحل زندگی خود و اعمالی که انجام می دهند برنامه ای دقیق و از پیش تعیین شده دارند.

7.قانون تغییر: تغییر اتفاقی است که در زندگی رخ می دهد و باید سعی کرد که استاد آن بود نه قربانی، زیرا هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی، این که هر کسی تغییر را برای خود چگونه تعریف کند بسیار مهم است. تغییر عادات غلط به عادات خوب و تغییر دادن رویه زندگی برای پیشرفت مثال هایی از تغییرات مثبت در زندگی هر فرد است.

پیروی از این قوانین به شما کمک می کند که مسیر موفقیت را آسان تر بپیماید و در سختی ها و مشکلات زندگی شخصی و کاریتان تصمیم های بهتری را اتخاذ کنید و مشکلات را پشت سر بگذارید تا راز اصلی موفقیت که خوشحالی و شادی درونی است را سریع‌تر و آسان‌تر تجربه کنید.

 


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

محیط ظهور قحطی اقتصادی

قحطی و گرسنگی در چه کشورهایی هرگز رخ نمی‌دهد؟

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر