بزرگترین پالایشگاه آسیا واردات نفت خود را کاهش می‌دهد

شناسه خبر: 194204 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۷ : ۰۰
بزرگترین پالایشگاه آسیا واردات نفت خود را کاهش می‌دهد
سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا در نظر دارد تا واردات نفت خام خود برای ماه دسامبر را پس از افزایش نرخ کرایه حمل نفت در جهان که حاشیه سود پالایش را کم کرده است، کاهش دهد.
۵۵آنلاین :

سه منبع آگاه گفتند سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا در نظر دارد تا واردات نفت خام خود برای ماه دسامبر را پس از افزایش نرخ کرایه حمل نفت در جهان که حاشیه سود پالایش را کم کرده است، کاهش دهد.

یکی از این منابع گفت این پالایشگاه در حال بررسی این است که چه میزان و کدام محموله از آمریکا، اروپا، آفریقا و غرب آسیا را که در حال رسیدن به چین در ماه دسامبر است، می‌تواند کاهش دهد.

وی افزود: «این محموله‌ها خریداری شده است از اینرو این شرکت هنوز مطمئن نیست که آیا این حجم به ویژه برای محموله‌های برای مسافت‌های طولانی قابل کاهش دادن هستند یا نه. »

پس از اینکه شرکت‌ها استفاده از نزدیک به ۳۰۰ نفتکش را به علت ترس از نقض شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا متوقف کردند، هزینه حمل نفت به آسیا در ۲ هفته گذشته افزایش یافته است.

هنوز حاشیه سود پالایش با افزایش نرخ حمل و نقل جبران نشده است و پالایشگاه ها را مجبور ساخته تا هزینه‌های بالای کشتیرانی را در حال حاضر کاهش دهند.

 


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر