نتیجه‌ای یافت نشد.

اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی تا حد زیادی مغفول مانده است

شناسه خبر: 174792 سرویس: سیاست ، گوناگون يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۴۷ : ۲۰ : ۰۰
اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی تا حد زیادی مغفول مانده است
سجانیان اساسی با تاکید بر اینکه اهدافی که درقانون وسیاست های کلی برای اصل ۴۴ عنوان شده بود تا حد زیادی مغفول مانده است، گفت: آنچه درعمل شاهد هستیم افزایش در آمدها برای جبران کسری بودجه دولت ها است.
۵۵آنلاین :

«محمدهادی سجانیان» شب گذشته (شنبه 4 خرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اقدامات انجام شده برای عملیاتی شدن اصل 44 قانون اساسی با تاکید بر اینکه اهدافی که درقانون وسیاست های کلی برای اصل 44 عنوان شده بود تا حد زیادی مغفول مانده است، گفت: آنچه درعمل شاهد هستیم افزایش در آمدها برای جبران کسری بودجه دولت ها است.

این عضو هیات علمی دانشگاه و کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل آنکه نتوانسته ایم ساختار حکمرانی در کشور را اطلاح کنیم کسری تر از عملیاتی کشور در سال های مختلف افزایش یافته است، افزود: متاسفانه در خصوص اجرای اصل 44، اهداف قانون گذاران چندان محقق نشده است.

وی با اشاره به اینکه در واگذاری ها نگاه دولت درآمدی است، گفت: دولت تلاش می کند در این روند درآمد بیشتری داشته باشد از این رو زمانی که نگاه دولت در واگذاری ها درآمدی شد سهامی که در بورس نیز عرضه می شود به صورت بلوکی است.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به عدم توانایی بخش خصوصی برای خرید واگذاری ها گفت: نوع نگاه حاکمیتی نیز به بخش خصوصی نداشتن باور به این بخش بود این در حالی است که در دیگر کشورها واگذاری ها به بخش خصوصی ابتدا از بنگاه های کوچک آغاز می شود تا بخش خصوصی توانمند شود.

سجانیان در پایان صحبتهایش درباره راهکارهای عملیاتی شدن اصل 44 قانون اساسی گفت: تغییر نگرش مسئولان به واگذاری ها، اصلاح آیین نامه ها در اهلیت داشتن اشخاص و تعیین تکلیف سهام عدالت از جمله راهکارهای اجرای اصل 44 قانون اساسی است./


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر