نتیجه‌ای یافت نشد.

انتقاد کوربین از حمله توییتری جدید ترامپ به شهردار لندن

شناسه خبر: 177263 سرویس: گوناگون يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
انتقاد کوربین از حمله توییتری جدید ترامپ به شهردار لندن
کوربین در پاسخ به حمله توییتری مجدد ترامپ علیه شهردار لندن گفت کاملاً دردناک است که دونالد ترامپ از تراژدی کشته شدن مردم برای حمله به شهردار استفاده می‌کند.
۵۵آنلاین :

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس حمله توییتری روز گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «صادق خان» شهردار لندن را محکوم کرد.

روز شنبه در پی وقوع سه قتل در کمتر از یک روز در لندن، ترامپ در حساب توییتری خود نوشت: «لندن هرچه سریعتر به یک شهردار جدید نیاز دارد. (صادق)‌ خان یک فاجعه است که رو به وخامت می‌رود!»

روز یک‌شنبه کوربین در حساب شخصی توییتر خود به ترامپ پاسخ داد: «کاملاً دردناک است که ببینیم دونالد ترامپ از تراژدی کشته شدن مردم برای حمله به شهردار استفاده می‌کند. صادق خان به‌درستی از پلیس حمایت می‌کند تا کارشان را انجام دهند در حالی که کتی هاپکینز الفاظ تفرقه افکنانه و نفرت‌انگیز را می‌گستراند. آن‌ها در زمانی که نیاز داریم گرد هم بیاییم به‌دنبال تفرقه هستند».

این دومین بار است که کوربین در برابر ترامپ از صادق خان دفاع می‌کند. ترامپ در توییت جدید خود علیه صادق خان، به توییت «کتی هاپکینز» بازرگان و مستندساز انگلیسی اشاره کرد که با انتقاد از قتل‌های اخیر لندن، این شهر را «لندنستان خان» نامیده بود.

صادق خان ۱۲ خرداد در مطلبی در هفته‌نامه «آبزرور»، نوشت رئیس‌جمهور ترامپ، یکی از مثال‌های برجسته درباره افزایش تهدید جهانی است. وی، ترامپ را با «ویکتور اوربان» در مجارستان، «ماتئو سالوینی» در ایتالیا، «مارینه لوپن» در فرانسه و «نایجل فاراژ» در انگلیس مقایسه کرد و گفت که همه این افراد از همان تعابیر فاشیست‌های قرن بیستم استفاده می‌کنند تا هوادار جمع کنند اما به این منظور، روش‌های شوم جدیدی را به کار می‌برند.

ترامپ نیز که فردای آن روز برای دیدار با مقامات عالی‌رتبه انگلیس وارد «لندن» شده بود، در یک پیام توییتری در پاسخ به صادق خان نوشت: «صادق خان که همه‌جوره عملکرد افتضاحی به عنوان شهردار لندن داشته است، به طرز احمقانه‌ای با رئیس‌جمهور آمریکا که مهمان انگلیس است و تا به حال مهم‌ترین همپیمان بریتانیا بوده است، "تند و زننده" برخورد کرد». وی در ادامه نوشت: «وی بازنده کامل است.او به جای من باید بر جرایم لندن متمرکز شود».

کوربین در واکنش به توهین ترامپ به صادق خان گفت از هجمه انجام شده به شهردار شهرمان از سوی ترامپ احساس ناامیدی شدیدی کردم. مشکلات را نمی‌توان از طریق جنگ حل کرد بلکه باید پیشینه درگیری‌ها را درک کرد. ما خواستار همکاری با همگان در این چارچوب هستیم.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر