ادامه داستان تکراری قطع گاز در شمال ایران/ مسئولان همچنان در انتظار خط لوله دامغان-کیاسر

شناسه خبر: 92345 سرویس: اجتماعی سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵, ۴۰ : ۱۵ : ۰۰
ادامه داستان تکراری قطع گاز در شمال ایران/ مسئولان همچنان در انتظار خط لوله دامغان-کیاسر
در روزجاری برای جلوگیری از قطع گاز شهرهای شمالی، گاز جایگاه‌های CNG در این مناطق قطع شده و این موضوع در حالی رخ داده  است که اولین برف پاییزی در سالجاری، گاز شهرهای شمالی را قطع کرد.
۵۵آنلاین :

 در حال حاضر گاز جایگاه‌های CNG دو استان گلستان و مازندران قطع شده و دلیل این قطعی گاز، جلوگیری از قطع گاز خانوارها اعلام شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که با اولین برف پاییزی، گاز برخی از شهرهای شمالی ایران قطع شد، اما انگار اولین قطعی گاز شمال ایران، تجربه مناسبی برای مسئولان نبوده است.

با هر بار قطع گاز، مسئولان به فکر می‌افتند تا در آینده چه اقدامی انجام دهند که دیگر چنین مشکلاتی پیش نیاید، اما به نظر می‌رسد مدیران با گذر از مشکل، قطعی گاز در آینده را فراموش می‌کنند و همواره امیدوارند که خط لوله دامغان کیاسر در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

خط لوله گازی که قرار بر آن بود تا بیش از دو سال پیش به بهره برداری برسد اما تا به امروز خبری از گاز پارس جنوبی در این خط لوله نیست.

این خط لوله قرار است گاز پارس جنوبی را از خط هشتم سراسری دریافت کرده و به مازندران برساند و این در حالی است که باید ایستگاه‌های خط هشتم سراسری گاز به بهره برداری برسد.

در رابطه با قطعی گاز جایگاه‌های سوخت CNG ابراهیم زاده، مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، گفت: مازندران در انتهای خط لوله گاز قرار دارد و هر زمان که هوا سرد می‌شود، گاز منطقه مازندران افت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: گاز از پارس جنوبی به تهران، قزوین، گلستان و در نهایت به مازندران منتقل می‌شود که این مسیر طولانی افت فشار را به همراه دارد.

ابراهیم زاده بیان کرد: برای جبران افت فشار در مازندران، خط لوله دامغان-کیاسر طراحی شده که امید می‌رود تا قبل از زمستان سال آینده این خط لوله به بهره برداری برسد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی گاز جایگاه‌های سوخت CNG وصل خواهد شد، زمان دقیقی را اعلام نکرد و وصل گاز را به کاهش دمای هوا در روزهای آینده گره زد.


منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : آمار ضد و نقیض از تلفات طوفان ژاپن

ویدئو : شاه کبرای ۴ متری اسیر دست امدادگران تایلندی شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر